Mnohí z nás si zdravú výživu spájajú s tým, že je nechutná, zelená a nedostatočne zaženie hlad. Nie je to však tak, ako to vyzerá. Aj keď zmeniť svoje stravovacie návyky môže byť spočiatku ťažké, ale nie nemožné. Určite to však neznamená úplne zabudnúť na všetky svoje obľúbené jedlá.

Na to, aby bolo stravovanie správne  a efektívne, je potrebné, aby prijímaná strava obsahovala vyvážené množstvo troch hlavných zložiek potravy – bielkovín, tukov a sacharidov.

Bielkoviny ako vysokomolekulové látky majú v našom organizme viacero funkcií. V ľudskom tele plnia úlohu enzýmov, hormónov, bunkových stavebných látok, transportérov a protilátok. Ich zastúpenie v potrave by malo byť približne 20%. Aspoň 30% zastúpenie v prijímanej potrave by mali mať tuky. Tuky sú v ľudskom tele hlavnou zásobárňou energie a získať ich môžeme viacerými spôsobmi. Jedným zo spôsobov získania tukov sú živočíšne produkty, no pre zdravie sú dôležitejšie rastlinné oleje. Najväčšie zastúpenie v potrave by mali mať sacharidy, ktoré pre telo predstavujú hlavný zdroj energie. Vo vyváženej strave však nesmieme zabúdať na vitamíny, ktoré organizmus nevyhnutne potrebuje. Vitamíny si však telo nevytvára, ale musí ich prijať z potravy. Ďalšou dôležitou zložkou stravy sú minerálne látky, ktoré sú v tele vo forme solí a majú tiež významnú funkciu pre organizmus. Denne by sme sa mali stravovať aspoň päťkrát, no v dnešnej dobe sa tohto pravidla drží len veľmi málo ľudí. Ostatní sa skôr prispôsobili rýchlemu životnému štýlu, pri ktorom na jedlo nemajú čas.

Či sa už stravujeme zdravo alebo nie, výživa nie je aj tak stopercentná. Práve preto je efektívne užívať výživové doplnky, ktoré pomáhajú v tele vyrovnávať hodnoty bielkovín, tukov a sacharidov a taktiež organizmu dodávajú  vitamíny a minerály, ktoré potrebuje. Netreba však zabúdať, že prírodné výživové doplnky nie sú lieky a na rozdiel od liekov organizmus neliečia. Avšak ich pravidelné užívanie dopĺňa a vyvažuje výživu potrebnú pre ľudský organizmus. Zložky obsiahnuté v prírodných produktoch sú ľahko prijateľné a stráviteľné organizmom.