Zima je obdobie chladu a mrazov, ktoré naše telo ťažšie znáša a je potrebné sa chrániť. Chlad zaťažuje telo a vystavuje ho nadmernému stresu, ktorý si ani neuvedomujeme. Organizmus sa snaží bojovať s týmito pocitmi, a tým sa vyčerpáva, čím vznikajú poruchy rôznych častí ľudského tela.

Tým, že je v zime menej slnka a svetla, vyvoláva to v nás negatívne pocity a dostáva nás do depresie, s ktorou bojujeme celé toto pochmúrne obdobie. Pocit únavy, nepokoja, mrzutosti či úzkosti je v týchto dňoch bežný, kedy pomaly zabúdame na ten príjemný pocit pokoja a pohody. Takéto symptómy sa začnú objavovať v októbri a odchádzajú až s príchodom jari, čo je dosť dlhá doba na to, aby sme sa cítili unavene.

Zima so sebou prináša nielen obdobnú depresiu, ale tá dokáže prerásť do vážnejších problémov v podobe zápalov, bolestí a nepríjemných vírusových či bakteriálnych ochorení. Tu je už potrebné nasadenie liekov, ktoré telu odoberajú ešte viac energie.  
Tieto pocity, ktoré pociťujeme hlavne v zime, sú dôsledkom nesprávnej výživy a nedostatku pohybu. Aby bol organizmus odolný voči nástrahám, s ktorými prichádza zima, musí dostávať primerané množstvo živín. To sa môže dosiahnuť zodpovedným prístupom k stravovaniu, kedy telo dostane správnu dávku vitamínov a minerálov.

V tejto problematike sa osvedčilo užívanie výživových doplnkov, ktoré obsahujú potrebné množstvo živín pre telo, aby sa vyhlo spomínaným problémom. Okrem toho sú ľahko požívateľné a stráviteľné tráviacim traktom. Zvoľte aj vy tú správnu ochranu, za ktorú sa vám vaše telo odvďačí správnym fungovaním aj počas chladných až mrazivých dní.